Domáce

Kauza CT nekončí! Piešťany neboli jediný lukratívny kšeft firmy Medical Group

medical.jpg

Firme Medical Group, ktorá piešťanskej nemocnici predala, sa biznis celkom pekne roztočil. Pred mesiacom predala mamograf Univerzitnej nemocnici v Martine. Cena 2 000 000 eur. Ďalší stroj predala Fakultnej nemocnici v Trenčíne za 1 300 000.

O probléme celý čas vedelo ministerstvo zdravotníctva, úrad vlády aj generálna prokuratúra. Nezasiahol nik. Košická firma vďaka tomu zarobila milión eur navyše. Jej bývalým konateľom bol v minulosti dnešný predseda parlamentu Pavol Paška.

Piešťanská nemocnica kúpila CT za 1 600 000 eur. Dodávateľ - Košická firma Medical Group SK. Na stroji sa niekto pekne nabalil. Rovnaký kúpila nemocnica v Česku za tretinu ceny. Ministerka Zvolenská pred týždňom tvrdila, že o kšefte v Piešťanskej nemocnici nič nevie.

Zvolenská si v tomto prípade zrejme zapchávala uši. Títo dvaja ľudia totiž trúbili na poplach celé dva roky. Doktor Suchánek a sestra Kovačovičová napísali ministerke tri listy. Zvolenská ich trikrát odbila. Okrem ministerky šiel každý list v kópii na úrad vlády. Ficovi úradníci neodpísali nič.

Po týchto neúspechoch sa sestra a lekár nevzdali. Rozhodli sa konať ďalej. Napísali list priamo na generálnu prokuratúru. Odpoveď prišla, no nezmenila nič. Prokuratúra spísala zoznam dôvodov, pre ktoré podnet riešiť nebude. Dnes má nové vedenie. Pýtali sme sa, či zamietavé stanovisko z roku 2012 platí. "Na základe vašich reportáží sa Jaromír Čižnár rozhodol preskúmať všetky okolnosti nákupu CT v Piešťanskej nemocnici," potvrdil Predajňová. 

Budeme to sledovať. Teraz sa však vráťme k firme, ktorá drahé CT nemocnici predala. Markíza zistila, že firme Medical Group, sa biznis celkom pekne roztočil. Pred mesiacom predala mamograf Univerzitnej nemocnici v Martine. Cena 2 000 000 eur. Ďalší stroj predala Fakultnej nemocnici v Trenčíne za 1 300 000.

„Spoločnosť MEDICAL GROUP SK a.s. sa pravidelne zúčastňuje verejných obstarávaní v segmente zdravotníctva." No a jej bývalý konateľ, dnešný predseda parlamentu Pavol Paška nám poslal takéto stanovisko: „So spomínanou firmou nemám nic spoločné. Svoje podnikateľské aktivíty som ako minoritný akcionár, ukončil takmer pred trinástimi rokmi." 


BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti