Problémy s pleťou? Odpovedala odborníčka

zuzana.jpg

Jazvy po akné? Zvýšená pigmentácia alebo škvrny na pleti? Opýtajte sa na najnovšie trendy v ich odstraňovaní

Zuzana Kožuchová odborníčka v oblasti dermatovenerológie odpovie a poradí ako sa zbaviť a účinne bojovať proti nedokonalostiam pleti.

Nepríjemné akné

Akné je častým ochorením najmä u mladých ľudí a je spôsobené kožným zápalom vo vývodoch mazových žliaz. Akné môže byť povrchové, kedy vznikajú drobné vyrážky, ktoré po niekoľkých rokoch pubertálneho obdobia bez následkov spontánne ustúpia. V horšom prípade vzniká hlbšia forma akné s hlbokými, zapálenými uzlami a cystami, ktoré sa hoja pomaly a zanechávajú viac alebo menej výrazné jazvy a obmedzujú pacienta nielen v spoločenskom, ale aj v osobnom živote.


V minulosti sa jazvy po akné liečili invazívnymi a doslova krvavými metódami, napríklad zbrusovaním pokožky brúsnym kotúčom, kedy samotný zákrok bol extrémne bolestivý a vyžadoval si aj celkovú anestéziu. Po zákroku pacient odchádzal obviazaný a dĺžka trvania hojenia bola aj dva mesiace.

Dar z nebies - frakčný CO2 laser

Frakčný laser pracuje na princípe frakcionovanej fototermolýzy, kedy sa pomocou laserových lúčov odstraňuje vrchná vrstva pokožky. Systém privádza na pokožku tisíce tenkých lúčov, ktoré ju v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú. Medzi miestami dopadu sú zanechávané ostrovčeky neporušenej kože, z ktorých sa následne poškodená pokožka rýchlo zregeneruje. Pôsobením laserového lúča sa dlhodobo stimuluje aj tvorba kolagénu, čo dodáva pleti mladistvý vzhľad.

Frakčný laser je okrem odstránenia a vyhladenia jaziev po akné prevratný aj pri zmierňovaní prejavov pórovitej a mastnej pokožky, pri odstraňovaní hyperpigmentácií a škvŕn, jemných povrchových vrások, odstraňovaní kruhov a vrások pod očami ako aj dehydrovanej starnúcej pokožky, kedy dochádza k jej vypnutiu - vtedy hovoríme o neinvazívnom resurfacingu, čo znamená omladenie kože bez použitia skalpela.

MUDr. Zuzana Kožuchová - vyhľadávaná odborníčka Kožuchová sa venuje dermatológii od r. 1997. Je držiteľkou množstva zahraničných certifikátov z oblasti dermatológie, vrátane certifikátu počítačovej dermatoskopie ako aj certifikátov a oprávnení na prácu s laserovými prístrojmi. Je vyhľadávanou a uznávanou odborníčkou a tiež jednou iba z dvoch slovenských školiteliek pre techniky a aplikácie botulotoxínu a kyseliny hyalurónovej najprestížnejšieho svetového výrobcu výplňových materiálov - značky Allergan.

K jej špecialitám okrem bežných aplikácií výplňových materiálov - kyseliny hyalurónovej, botulotoxínu, mezoterapie, mezobotoxu, Vital Injektoru patria hlavne sofistikované metódy použitia kyseliny hyalurónovej - tzv. 3D metóda neinvazívneho liftingu kyselinou hyalurónovou ako aj THREAD lift - niťový lifting, teda metódy, ktoré dokážu tvár nie len vyplniť a korigovať, ale tiež modelovať a navrátiť jej ideálne kontúry.

Pridanou hodnotou kliniky ENVY je aj kožná ambulancia, ktorá pod vedením MUDr. Kožuchovej pomáha klientom pri liečení samotných príčin širokého spektra kožných ochorení.

ENVY KLINIKA - špička v estetickej medicíne


Klinika estetickej medicíny ENVY ponúka klientom širokú škálu ošetrení a zákrokov prostredníctvom najlepšieho prístrojového vybavenia a tímu špecialistov vo svojom obore. Klinika je známa individuálnym prístupom a komplexnou ponukou služieb - od úvodnej bezplatnej konzultácie až po pooperačnú starostlivosť. Patrí medzi vyhľadávanú kliniku v rámci celého Slovenska.

Pri zakladaní kliniky bolo víziou vytvoriť na východnom Slovensku modernú kliniku estetickej medicíny na svetovej úrovni. Dnes sa klinika ENVY môže pochváliť centrálou kliniky v Košiciach a tiež dvomi pobočkami - v Prešove a Poprade.

V komfortnom a príjemnom prostredí kliniky klient nájde širokú ponuku služieb v starostlivosti o tvár a telo z oblasti lekárskej kozmetiky, estetickej dermatológie, laserovej medicíny, liposukcie, plastickej chirurgie a najnovšie aj z oblasti optimálnej výživy a regulácie hmotnosti.

To najlepšie z estetickej medicíny

Klinika sa snaží neustále napredovať a prinášať klientom z celého Slovenska to najlepšie z oblasti estetickej medicíny v podobe najmodernejšieho prístrojového a technického vybavenia, sledovania trendov a tiež najnovších lekárskych a estetických postupov.

Medzi absolútne svetové prístrojové novinky, ktoré nájdete vo vybavení kliniky patrí napríklad revolučný prístroj VASER Lipo, ktorý dokáže odsať tuk zo všetkých oblastí tela bez bolesti, opuchov a modrín, prístroj Ulthera, ktorý postupne obnovuje pamäť pokožky a podporného tkaniva do stavu niekoľkých rokov dozadu alebo laser Light Sheer Duet, ktorý dokáže bezbolestne a o 75% rýchlejšie odstrániť nepríjemné ochlpenie.

ENVY Klinika estetickej medicíny

www.envyclinic.sk

email: recepcia@envyclinic.sk

tel.: 0911 671 666


BRATISLAVA/ MyŽeny

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti