Policajti pred futbalovým derby zasahovali na hraniciach. Poliaci mali so sebou palice či mačetu

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Hromadné výtržnosti sa neopakovali. Počas nedeľňajšieho pohárového derby zápasu medzi Slovanom a Trnavou sa už fanúšikov podarilo udržať na uzde. Polícia však riešila niekoľko incidentov, najmä v súvislosti s pyrotechnikou. Policajti zasahovali aj na hraniciach, kde zastavili skupinku Poliakov. Tí sa na zápas vybrali s palicami i mačetou.

Polícia vášne krotila hneď počas príchodu fanúšikov na štadión. Pre použitie pyrotechniky policajti riešili dve osoby. Dostali namieste pokutu 20 a 100 eur.

Iná situácia bola na českej hranici, kde policajti zadržali a predviedli na stanicu desiatich Poliakov, ktorí mali namierené na finálový zápas do Bratislavy. Našli u nich rozsiahli výbavu, s ktorou zrejme neplánovali iba fandiť.Policajti zaistili svetlice, signálne rakety, slzné spreje, kovovú tyč, drevené palice, ale i nôž, mačetu a čierne kukly.

Situácia z jesene sa však už neopakovala a k stretu fanúšikovských táborov či vybehnutiu divákov na ihrisko nedošlo. Jednotlivé sektory strážili okrem usporiadateľov na konci zápasu aj kukláči. Slovenský futbalový zväz, ktorý bol organizátorom finále, sám požiadal políciu o asistenciu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti