Zelenskyj sa dnes prihovorí slovenským poslancom. Fico najskôr s jeho vystúpením súhlasil, teraz ho odignoruje

Predseda Smeru-SD Robert Fico.
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ukrajinský prezident sa dnes (10.5.) o 12.00 h prihovorí slovenským poslancom. Úvodné slovo by mal mať predseda NR SR Boris Kollár, následne by sa mal prostredníctvo telemostu poslancom prihovoriť Volodymyr Zelenskyj. Vystúpenie bude simultánne tlmočené, poslanci nebudú môcť klásť dodatočné otázky.

Zelenskyj sa od napadnutia Ukrajiny Ruskou federáciou prihovoril už viacerým národným parlamentom, ale aj protestujúcim na rôznych zhromaždeniach vo svete odsudzujúcich ruskú agresiu. Okrem iného sa spojil aj s poslancami Európskeho parlamentu.

O vystúpení prezidenta Ukrajiny v Národnej rade hlasovali poslanci ešte v piatok minulý týždeň. Za bolo až 101 zo 115 prítomných poslancov. S prejavom Zelenského súhlasila koalícia, ale aj viacero opozičných zákonodarcov zo Smeru a Hlasu.

Už dnes je však isté, že nie všetci poslanci si jeho prejav nakoniec vypočujú. Napriek tomu, že predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico hlasoval za, v pondelok oznámil, že v rokovacej sále počas Zelenského príhovoru nebude.

„Určite tam nebudem,“ vyhlásil líder Smeru s tým, že nebude počúvať človeka, ktorý „klame na dennej báze.“

Aj ďalší poslanec za stranu Smer-SD Ladislav Kamenický vyhlásil, že sa „maškarády“ v parlamente nezúčastní.

Poslanci Hlasu-SD prejav ukrajinského prezidenta vraj bojkotovať nebudú, potvrdila hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Prejav ukrajinského prezidenta odignorujú zrejme poslanci z hnutia Republika a kotlebovci.  

Zelenského príhovor budeme vysielať naživo.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti