R. Bilasa z emisnej kauzy zrejme nezavraždili. Za tragédiou mohlo byť hybridné auto

Bola to zrejme nešťastná náhoda. V prípade smrti Rastislava Bilasa polícia nepracuje s verziou, že išlo o vraždu. Za tragédiou mohlo byť hybridné auto, ktoré sa samo naštartovalo. Podnikateľa následne zabili výfukové splodiny.

Rastislav Bilas bola známa postava emisnej kauzy. Zastupoval schránkovú firmu Interblue group, ktorá od štátu extra výhodne kúpila tony emisií. Tie obratom predala s obrovským ziskom. Štátu tak zrejme vznikla škoda v desiatkach miliónov eur.

Dňa 29. apríla našli jeho nehybné telo v dome v bratislavskej vilovej štvrti. Ležal v obývačke, ktorá bola nad garážou. Otrávil sa údajne výfukovými plynmi, priotrávená bola aj jeho rodina.

Ako o možnej príčine smrti sa hovorilo o naštartovanom aute v garáži, z ktorého unikali jedovaté plyny do domu. Polícia prípad stále vyšetruje, aktuálne však pracuje s verziou, že išlo o nedbanlivostný trestný čin. Upozornil na to portál Aktuality.

Otázne je, kto auto naštartoval alebo ho nechal naštartované. Keďže malo ísť o hybridné vozidlo, polícia údajne pracuje aj s verziou, že auto mohlo motor naštartovať samo od seba, aby si dobilo batériu.

Odborníci potvrdzujú, že ak hybrid riadne nevypnete alebo ho nedáte do parkovacieho módu, môže sa v prípade, ak mu hrozí vybitie batérie, samo zapnúť spaľovací motor.

Hybridné auto si tak v praxi myslí, že je riadne v premávke, len stojí napríklad na červenej, a tak sa snaží vyrobiť si a doplniť elektrinu. Novšie typy hybridov už majú poistku a po vystúpení vodiča sa automaticky vypnú sami.

To, či to bolo v prípade smrti známeho podnikateľa skutočne tak a aké okolnosti tomu predchádzali, však ukážu až závery vyšetrovania.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti