Prípad pádu vrtuľníka, pri ktorom zahynuli dvaja hasiči, stále neuzavreli. Najbližší si pripomenuli výročie

Ani po piatich rokoch ešte neuzavreli prípad tragického pádu vrtuľníka, pri ktorom v Prešove zahynuli dvaja hasiči. Obžalobe za všeobecné ohrozenie pred súdom čelí policajný pilot. Kolegovia a príbuzní obetí si výročie pripomenuli na hasičskej stanici.

Tragický pád vrtuľníka si uctili položením venca k pamätníku, ktorý na dvore hasičskej stanice osadili na prvé výročie. Radoslavovi Lackovi a Petrovi Toďorovi sa osudným stal 10. máj 2017. Boli zavesení na lane a trénovali transport zraneného, keď sa zrazu stroj zrútil.

Peter bol na mieste mŕtvy, Rado zomrel po prevoze do nemocnice. Vážne zranení boli aj pilot a navigátor. Znalci zistili, že vrtuľník sa zrútil pre chybnú pilotáž. Vrtuľník sa nebezpečne naklonil a jeho pádu už pilot nedokázal zabrániť. Príčinou tragického pádu vrtuľníka boli najmä nevhodné kovové nosidlá, ktoré v ten deň prvýkrát použili.

Pilotovi za všeobecné ohrozenie hrozí až päťročné väzenie. S Radom a Petrom boli dobrí kamaráti. Osobne už navštívil aj ich príbuzných, ktorí ho však z ich smrti nevinia. Boli by však predsa len spokojnejší, ak by súd prípad uzavrel a určil presnú príčinu tragédie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti