Igor Matovič 250-eurovú pokutu za nenosenie rúška nezaplatí. Voči rozhodnutiu sa plánuje odvolať

Igor Matovič.
Zdroj: TASR

Minister financií a líder OĽaNO Igor Matovič dostal 250-eurovú pokutu za nedodržiavanie pandemických opatrení minulý týždeň. Pokutu, ktorú mu udelil Regionálny úrad verejného zdravotníctva, nielenže ešte nezaplatil, ale jej uhradenie ani neplánuje.

„Nie, pokutu som ešte nezaplatil, pretože som si to ešte ani poriadne neprečítal. Ale viem, že mi takýto doklad prišiel a je tam uvedené, že sa tuším do 14 až 30 dní môžem odvolať, takže určite sa odvolám a budem chcieť vedieť argumenty,“ reagoval Matovič na otázku redaktorky TV Markíza, či už pokutu zaplatil. Líder OĽaNO pritom priznal, že si viacstranové vyrozumenie doposiaľ celé ani neprečítal, no aj tak sa podľa jeho slov určite odvolá. 

„Zároveň sa budem pýtať, koľko pokút vymerali Robertovi Ficovi a podobným ľuďom, o ktorých vieme, že opakovane verejne porušovali pravidlá,“ dodal.

Celý rozhovor s našou redaktorkou a argumenty Igora Matoviča si môžete vypočuť nižšie.

Pozadie priestupku

Regionálny úrad udelil Igorovi Matovičovi pokutu za opakované neprekrytie dýchacích ciest. „Zo strany RÚVZ Bratislava bola p. Igorovi Matovičovi uložená pokuta za viacero porušení protiepidemických opatrení (za neprekrytie horných dýchacích ciest) v rozkaznom konaní v celkovej sume 250 eur. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné,“ informovala TV Markíza hovorkyňa bratislavského RÚVZ Katarína Nosálová minulý týždeň (6.5.).

Úrad už v minulosti avizoval, že pri určení výšky pokuty je povinný prihliadať na to, že k priestupku došlo opakovane.

Matovič nemal napr. rúško vo videu, ktoré nakrútil Boris Kollár pri obsluhovaní čašníka na úrade vlády alebo na svadbe šéfa poslaneckého klubu OĽANO.

​Okrem expremiéra počas platnosti prísnych protipandemických opatrení nemali rúška viacerí politici. Prvým bol minister školstva Branislav Gröhling, ktorý už tiež dostal pokutu, ale aj predsedovia opozičných strán Robert Fico a Marian Kotleba.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrenia

Dôležité udalosti