Majú v rukách zbrane a bitky si nahrávajú na mobil. Útok mladíkov na dôchodcu v Košiciach nie je jediný, sú zrejme súčasťou gangu

Získali sme ďalšie svedectvá a videá, ktoré si deti z gangu nahrávali.

Majú v rukách zbrane a bitky si nahrávajú na mobil. Vyzerá to tak, že útok dvoch mladíkov na staršieho muža nebol jediný. V Košiciach sa hovorí o detskom gangu spájaného s bitkami a vyhrážkami. Získali sme ďalšie svedectvá a videá, ktoré si deti z gangu nahrávali. Polícia vyzýva ľudí, aby ich kontaktovali, ak majú informácie.

Po zverejnení útoku dvoch chlapcov na nič netušiaceho staršieho muža na zastávke prišli desiatky správ, ktoré hovorili o detskom gangu. Podľa zdroja z okolia partie sa skupina skladá z asi desiatich osôb. Svedkovia opisujú nielen bitky, vyhrážanie, ale aj platenie istého výpalného. Získali sme aj videá, kde sú deti so zbraňou v ruke. „Môjmu kamarátovi sa vyhrážal s pištoľou pri hlave a chválil sa, že už strelil Cigána do kolena,“ uviedol zdroj.

Polícia zatiaľ za útok na zastávke začala trestné stíhanie za výtržníctvo. Zaujímali sme sa aj o ďalšie útoky gangu a poslali sme aj videá so zbraňami. „Informácie o pôsobení organizovanej skupiny, takzvaného detského gangu v Košiciach, potvrdiť nemôžeme. Rovnako neevidujeme zo strany občanov doposiaľ žiadne oznámenie,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ Košice.

Podľa našich zdrojov má gang na polícii kontakt, ktorý ich vždy zo všetkého „vyseká“.

Videá sme ukázali aj odborníkom, podľa ktorých sa z ich konania stáva hra, ktorá má svoj systém a rituály. Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže. Upozorňujeme, že nie je vhodná pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti