FOTO: Horskí záchranári ratovali 90-ročného Slováka a zranenú turistku neďaleko Skalnatého plesa

Záchrana 90-ročného turistu
Záchrana 90-ročného turistu Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Priaznivé počasie a vysoké teploty vylákali do hôr nadšených turistov. Ani tentokrát sa však výstupy nezaobišli bez dramatických situácií. Ako informuje Horská záchranná služba na sociálnej sieti, v dvoch výjazdoch zachraňovali život dôchodcovi a turistke neďaleko Skalnatého plesa.

Horskí záchranári z Veľkej Fatry dnes pomáhali 90-ročnému turistovi, ktorý spadol na Novej holi. Slovák si pri páde poranil hlavu. „Horskí záchranári ho po príchode na mieste ošetrili a pomocou nosidiel UT 2000 transportovali k lanovke. Následne bol lanovkou transportovaný na Donovaly, kde ho odovzdali privolanej posádke RZP,“ uviedli.

Dramatický bol aj výstup ku Zamkovského chate. V dôsledku vysokej teploty sa rozmočil sneh, do ktorého sa prepadla kráčajúca turistka a pri následnom páde si bolestivo poranila koleno. „Okolo idúci turisti ju vyslobodili zo snehu a uložili ju do úľavovej polohy, a keďže nebola schopná ďalej pokračovať sama, privolali záchranárov HZS,“ priblížila Horská záchranná služba, ktorej skupina jej následne poskytla prvú pomoc a pozemným transportom ju dopravila na Skalnaté pleso.

„Odtiaľ lanovkou na Štart, a záchranným vozidlom do Starého Smokovca, kde bola odovzdaná RZP. Zasahovali štyria záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry,“ uviedli.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti