Ročne môžu získať 100-tisíc eur, no občania sa búria. Vybudovanie luxusného kasína na Kysuciach je v ohrození

Ročne môžu získať 100-tisíc eur, no občania sa búria. Vybudovanie luxusného kasína na Kysuciach je v ohrození
Ročne môžu získať 100-tisíc eur, no občania sa búria. Zdroj: TV Markíza

Ruleta, poker, black jack, medzinárodné súťaže či profesionálni krupiéri na Kysuciach. Nie je to žart, ale reálne plány. O vybudovanie luxusného kasína vo Svrčinovci prejavila záujem česká spoločnosť. Majiteľ tvrdí, že nestihol poriadne predstaviť zámer, a ľudia sa už búria a spisujú petície.

Svrčinovec má strategickú polohu, keďže sa nachádza na rozhraní troch štátov. Aj to zrejme zahralo investorovi ako sa hovorí „do karát“.

Budovu bývalého motorestu kúpila pred pár rokmi česká firma, teraz prišli do Svrčinovca predstaviť svoj zámer vybudovať tu luxusné medzinárodné kasíno, teda pre klientov zo zahraničia.  

Keď sa o tomto zámere dozvedeli ľudia, už aj spisovali petíciu o zákaze hazardu v obci. Svrčinovec má viac ako 3500 obyvateľov, petíciu zatiaľ podpísalo 720 z nich.

Stopku hazardu dala aj starostka. Poslanci jej návrh o zákaze hazardu ale nepodporili. „Týmito petíciami obec prišla o niekoľko desiatok miliónov eur. Tu je to ľudový šport, tak ako je niekde futbal, tak tu sú petície. Toto už je 34 petícia,” tvrdí obecný poslanec Mikuláš Kula. 

U niektorých ľudí neobstál ani argument, že obec by do rozpočtu od českej firmy získala ročne 100-tisíc eur.

Ako to vyzerá s osudom kasína, sa dozviete z nasledujúcej reportáže.  

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti