V rieke Belá objavili pozostatky Čecha, ktorý sa prevrátil s raftom

V rieke Belá objavili pozostatky Čecha, ktorý sa prevrátil s raftom
Rafting na rieke Belá - ilustračné foto. Zdroj: Foto: Jozef Ďurník/ TASR

Telesné pozostatky 67-ročného Čecha objavili horskí záchranári v nedeľu v rieke Belá pod Starým salašom. Muž sa s raftom prevrátil ešte v sobotu (14. 5.) v časti pod Hrdovom, jeho žene sa podarilo dostať na breh. Informovali o tom horskí záchranári na svojom webe.

Policajti i horskí záchranári z Vysokých a Západných Tatier pátrali po mužovi ešte v sobotu večer, podarilo sa im však objaviť len raft a prilbu nezvestného. Po mužovi pátrali horskí záchranári s policajtmi a hasičmi i v nedeľu od rána, a to i za pomoci dronu. Telesné pozostatky 67-ročného muža našli približne dva kilometre od miesta prevrátenia raftu.

Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) v súčinnosti s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a pracovníkmi Slovenského vodohospodárskeho podniku vytiahli muža z rieky a odovzdali príslušníkom Polície SR.

Kajakár objavil v Dunaji osobu bez známok života

Kajakár objavil v Dunaji v katastri obce Kalinkovo zachytenú osobu bez známok života. Na miesto privolal hasičov. Tí telo vytiahli na breh a odovzdali polícii. 

"Na miesto boli vyslaní profesionálni a dobrovoľní hasiči zo Šamorína, ktorí sa k telu dostali pomocou člna," priblížil HaZZ. Zásah podľa neho stále prebieha.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti