Postavil si dom, no nemôže v ňom bývať. K prúdu ho pripoja až o dva roky

Dom bez elektriny
Zdroj: TV Markíza

Nie je povolenie ako povolenie. Postavil si dom, no nemôže v ňom bývať. Vôbec však nevie, kto a kde urobil chybu. Majiteľa stavby zo stredného Slovenska elektrárne tak skoro nepripoja k prúdu. Vraj si ich vyjadrenie úrady aj stavebník zle vysvetlili a neoverili.

V obci Podkriváň si postavil bungalov. Splnil všetky podmienky a má i platné stavebné povolenie. Nejde mu však prúd. „Zistili, že nemajú dostatok miesta, a tak ma nemôžu pripojiť. Musia urobiť nové plány, to bude trvať dva roky,“ tvrdí majiteľ Ferdinand Durda.

Na začiatku stavebného procesu si pýtal od elektrární vyjadrenie, ktoré potreboval, aby dostal stavebné povolenie. Niekde vtedy zrejme prišlo k nedorozumeniu.    

Stredoslovenská distribučná podľa nich vo vyjadrení napísala len to, že plánovaná stavba neprekáža ich rozvodom, káblom, či stĺpom, ochranným pásmam alebo iným stavbám. Stavebník podľa nich práve o takéto vyjadrenie žiadal. Pripojiť ho vraj už vtedy nebolo kde, keďže na rovnakom mieste je viacero nových aj starších domov.

„Stavebník síce dostal potvrdenie, že tam môže stavať, no nehovorilo sa tam o tom, že bude pripojený. V tomto prípade nastal problém v komunikácii medzi samotným stavebníkom, stavebným úradom a nami,“ uviedol hovorca Stredoslovenskej distribučnej.

Na problém v komunikácii však doplatí majiteľ novostavby, ktorý v nej nemôže bývať. Stovky eur musí teraz platiť za podnájom a zároveň splácať aj hypotéku, kým mu stredoslovenská distribučná zabezpečí pripojenie. Elektrikári hovoria, že sa s podobným problémom stretávajú často. Stavebníci by si mali o pripojenie žiadať čo najskôr.  

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti