Hamran: Fico operuje s neoverenými informáciami. Mrzí ma, že mu sadol „na lep“ aj Boris Kollár

Policajný prezident Štefan Hamran reagoval na medializované informácie o údajnom zásahu policajtov na inšpekciu. Robert Fico vyhlásil, že Hamran nariadil zásah na bývalých vyšetrovateľov inšpekcie, ktorí nasadili odposluch na elitných vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu. 

Hamran skonštatoval, že trojnásobný bývalý premiér Fico sa odvoláva na šumy a chodbové reči. „V prípade pána Fica ma neprekvapuje, že operuje s neoverenými informáciami. Polícia takto fungovať nemôže. My si musíme overiť fakty a komunikovať ich, keď sú potvrdené. Robert Fico zastrašuje radových príslušníkov policajného zboru, OČTK, ale aj policajného prezidenta. Neviem, či existuje ešte civilizovaná krajina v rámci európskeho priestoru, kde si politik dovolí označiť policajného prezidenta za žoldniera, gaunera či telocvikára,“ vyhlásil Hamran. 

Vyjadril sa aj k spomínanému zasadnutiu bezpečnostnej rade. Uviedol, že členov Rady informoval o tom, že NAKA vedie vyšetrovanie trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a na základe dôkazov a výsluchov vyšetrovateľ dospel k záveru, že existuje dôvodné podozrenie, že v rámci orgánov presadzujúcich právo môže pôsobiť organizovaná zločinecká skupina, ktorá nezákonným spôsobom vplýva na trestné konania.

Hamran dodal, že ho mrzí, že Ficovi na „lep sadol“ aj predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý potvrdil Ficove slová. Podľa Hamrana si Kollár mohol overiť u svojich ministrov, čo presne odznelo na Bezpečnostnej rade.

Š. Hamran by mal byť zdržanlivý, myslí si B. Kollár

Policajný prezident by mal byť zdržanlivý a dávať si pozor na vlastné správanie. Pred pondelkovou koaličnou radou to uviedol predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár.

"Nech nie je premúdrený pán prezident, v prvom rade nech je zdržanlivý," podčiarkol Kollár s tým, že keby Hamran nechodil po médiách, urobil by lepšie. Práve on totiž podľa Kollára hovoril o spornej informácii. Kollár ju podľa vlastných slov nemá z Bezpečnostnej rady SR, no počul o nej v parlamente od poslancov, ktorým o tom mal hovoriť sám Hamran. Predseda NR SR podľa vlastných slov nehovoril počas víkendovej diskusnej relácie o zásahu polície, ale o tom, že má prebiehať nejaká akcia. Z informácií o situácii v polícii má byť podľa neho jasné, o čo ide.

Policajný prezident sa vyjadril aj medializovaným informáciám o zásahu NAKA na Okresnom súde Bratislava III. Hamran vysvetlil, že na Bezpečnostnej rade informoval, že NAKA zasiahla na súde v súvislosti so spomínaným trestným konaním. 

„Je to živá vec. Viac informácií som neposkytol a viac informácií ani nemám. Stačí mi, že vyšetrovatelia majú rozviazané ruky a pracujú v intenciách trestného poriadku. Ich postupy sú aj boli potvrdené nezávislými a nestrannými súdmi. Máme tu verdikty, ktoré potvrdzujú, že NAKA nepácha nič protiprávne. Práve naopak, sú tu veľmi vážne podozrenia, že sú tu osoby, ktoré presadzujú právo a konali alebo konajú spôsobom, ktorý vytváral priestor buď na účelové trestné stíhanie, alebo naopak, na to, aby sa nedali stíhať niektoré skutky,“ uviedol Hamran.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti