Pavel Vorobjov z kauzy Očistec strávi za mrežami dva roky

Bývalý policajný funkcionár Pavol Vorobjov uzavrel dohodu o vine a treste. Niekdajší šéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA okrem iného lustroval novinárov. Sledoval Igora Matoviča s Danilom Lipšicom. Vŕtal sa však aj v súkromí novinárov. Vytváral im takzvané vzťahové diagramy. Medzi nimi boli aj šiesti naši kolegovia z Markízy. Bývalý policajný funkcionár Pavol Vorobjov čelil obvineniu z viacerých trestných činov. Jeho dohodu o vine a treste s prokurátorom napokon samosudca špecializovaného súdu schválil.   

Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, odsúdil Pavla Vorobjova z kauzy Očistec na dvojročný trest odňatia slobody vo väzení s minimálnym stupňom stráženia a trest prepadnutia majetku. Rozsudok je právoplatný.

Bývalému policajnému funkcionárovi zároveň prepadne majetok- rodinný dom so záhradným domčekom v Nitre ako aj zákaz činnosti vo verejnej funkcii na sedem rokov.  

Napriek prísľubu, že sa vyjadria, Pavol Vorobjov s advokátkou z budovy súdu pred novinármi ušli.   

Vorobjov priznal vinu, čo bolo predpokladom na schválenie dohody o vine a treste, ako aj vzdanie sa práva na verejný proces a možnosti podať odvolanie.
Obvinený bol celkovo z deviatich skutkov - činnosti pre zločineckú skupinu a s tým spojených trestných činov prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

Ako reagoval samosudca ŠTS na verejnom zasadnutí a následne aj prokurátor, k mimoriadnemu zníženiu trestu u neho došlo aj vďaka jeho aktívnej spolupráci s orgánmi činnými v trestnom konaní, ktorým pomáha objasňovať trestnú činnosť bývalých policajtov v kauze Očistec, svedčí, polroka si odsedel vo väzbe a teraz pôjde do výkonu trestu a bude opäť odlúčený od rodiny.

Pavol Vorobjov má na teraz mesiac, aby sa hlásil vo väznici a nastúpil do výkonu trestu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti