Vážna nehoda pri Trenčíne: Vlak vrazil do auta na koľajisku, s vážnym zranením skončilo 12-ročné dievča

V pondelok (16.3.) došlo k vážnej dopravnej nehode v obci Trenčianske Jastrabie. Krátko pred pol siedmou večer vošla vodička do dráhy vlaku na nechránenom železničnom priecestí.

Na mieste spolujazdca sedelo v tej chvíli 12-ročné dievča, ktoré záchranári letecky previezli s ťažkými zraneniami do Bratislavy na Kramáre.

„Na základe doterajších zistení došlo k dopravnej nehode tak, že 47-ročná vodička motorového vozidla viedla vozidlo v smere do obce Trenčianske Jastrabie, kedy na chránenom železničnom priecestí svetelným a zvukovým výstražným znamením sa pravdepodobne nepresvedčila, či môže bezpečne prejsť. Následne vošla na železničné priecestie v čase, kedy tadiaľ prechádzal vlak v smere od Trenčína do Bánoviec nad Bebravou,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Vlak nedokázal zrážke predísť a auto pred sebou tlačil asi sto metrov. Viezlo sa v ňom 30 cestujúcich, nik z nich sa nezranil.

Vodička a 26-ročný vodič vlaku boli podrobení dychovej skúške, ktorá skončila s negatívnym výsledkom. „V predmetnej veci začal poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,“ dodáva polícia.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti