V kauze poľovníckej chaty zrušili viaceré obvinenia. Takto zareagoval vyšetrovateľ Juhás

Partia na poľovníckej chate pri Leviciach.
Partia na poľovníckej chate pri Leviciach. Zdroj: TV Markíza

Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Trenčín zrušil v kauze poľovníckej chaty uznesenie vyšetrovateľa o začatí trestného stíhania a vznesení obvinenia Matúšovi Mečárovi. a spol. pre prečin pytliactva. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca KP v Trenčíne Marián Sipavý. Upozornili na to aktuality.sk.

Dôvodom je, že vyšetrovateľovi Martinovi Juhásovi, ktorý prípad realizoval, bolo vznesené obvinenie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. „A to v súvislosti s vedením vyšetrovania, zabezpečovaním, vyhodnocovaním a nakladaním s dôkazmi v trestnej veci,“ priblížil hovorca.

Uvedená skutočnosť je podľa hovorcu „takého závažného charakteru, že vyžaduje zrušenie vydaného uznesenia vyšetrovateľa Policajného zboru z dôvodu, aby neexistovala žiadna pochybnosť o zákonnosti trestného konania vedeného proti M. M. a spol.“.

Dozorujúci prokurátor KP Trenčín na základe toho odňal Martinovi Juhásovi tento prípad. Zároveň „uložil vyšetrovateľovi Prezídia Policajného zboru, Národnej kriminálnej agentúry, aby vo veci znovu konal a rozhodol“.

Martin Juhás pre TV Markíza uviedol, že toto rozhodnutie mu doteraz doručené nebolo, a tak sa k jeho dôvodom nevie presne vyjadriť. „V prípade, ak by malo byť jediným dôvodom len neskoršie vznesenie obvinenia voči mojej osobe, jednoznačne to nie je dobrý signál pre právny štát a môže to vyvolať nebezpečný precedens,“ myslí si vyšetrovateľ.

Kauza je známa z videí, ktoré boli medializované vlani v októbri. Zobrazujú, ako sa stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti