VIDEO: Po zrážke autobusu a dodávky skončilo v nemocnici 12 cestujúcich, traja sú ťažko zranení

Dopravní policajti zasahujú pri vážnej nehode na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom. Z nezistených príčin sa tu skoro ráno krátko pred 6.30 h zrazilo nákladné auto Iveco s autobusom. V oboch vozidlách sedelo spolu 24 cestujúcich. Z miesta nehody hlásili množstvo zranených. Hovorí sa o tom, že vodič autobusu mohol dostať mikrospánok alebo mal zdravotné problémy.

Autobus vošiel do protismeru, kde sa narazil s dodávkou. Po náraze skončil mimo cesty, prevrátil sa do priekopy a zostal obrátený na bok. Vodič a niekoľko cestujúcich sa pri príchode hasičov nachádzalo mimo havarovaného vozidla.

„Trom pasažierom autobusu sa však nepodarilo evakuovať, keďže zostali vo vraku autobusu zakliesnení,“ informovala Lena Košťálová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Vyslobodili ich bez použitia hydraulického vyslobodzovacieho náradia. 

Ošetrených a prevezených do nemocníc bolo spolu 12 ľudí.

„Utrpeli rôzne typy poranení, najmä zlomeniny, otvorené rany aj pomliaždeniny. Tri osoby boli zranené ťažko, zvyšní utrpeli stredne ťažké až ľahšie poranenia. Počas transportu do nemocníc boli všetci pri vedomí a v stabilizovanom stave,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Na mieste zasahovali pozemní aj leteckí záchranári. „Spolu šesť posádok záchrannej zdravotnej služby. Pri prevozoch pomohli aj hasiči, ktorí mali k dispozícii hasičskú ambulanciu,“ dodáva Krčová.

Vodiča autobusu vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do nitrianskej nemocnice. V týchto chvíľach má byť už na operačnej sále. Vodič kamiónu sa pri nehode nezranil. Rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom.

Na mieste pomáhali aj policajní psychológovia a posttraumatický tím. Policajti uzavreli hlavný ťah z Galanty na Sládkovičovo. Vodičov žiadajú, aby rešpektovali pokyny polície a úseku sa vyhli cez obchádzkové trasy, informovala polícia na svojom profile na Facebooku.

Vzhľadom na rozsah zranení a ich počet bude nehodu vyšetrovať galantský vyšetrovateľ. „Nehodu vyšetrujeme ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb,“ uvádza Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti