Zoroslav Kollár uzavrel dohodu s prokurátorom. Mal by dostať peňažný trest

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Milionár Zoroslav Kollár uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste. Konkurzného právnika stíhajú pre podplácanie v kauze exšéfa SIS. 

Podľa informácií televízie Markíza by mal dostať peňažný trest. Dohodu ešte musí schváliť súd. 

Veľký zvrat nastal koncom apríla. Zoroslav Kollár vyšetrovateľovi opísal ako tisíce eur v obálke odovzdal Ľudovítovi Makóovi. Práve on ho upozornil na to, že ho tajní sledujú. Ukázal mu aj nejaké fotky a navrhol, že problém uprace. 

Kollár tvrdí, že po niekoľkých priateľských upomienkach od Ľudovíta Makóa nakoniec vložil do obálky to, čo mal doma k dispozícii. Bolo to 40-tisíc eur. 

Zoroslav Kollár tvrdí, že nevie, u koho peniaze skončili. Len z Makóových slov predpokladal, že mali ísť viacerým ľuďom. Podľa obvinenia mal úplatok Makó odovzdať Borisovi Beňovi a ten časť z neho Vladimírovi Pčolinskému. Exšéf tajných odmieta, že by vzal nejaký úplatok. 

Ľudovít Makó s Borisom Beňom ale na svojich výpovediach trvajú. Obaja majú obvinenia odložené. Na Vladimíra Pčolinského prokurátor podal obžalobu. Zoroslav Kollár si svoj trest vypočuje už čoskoro.

Dohodou sa dá hroziaci trest aj výrazne zmierniť. Zoroslav Kollár tak môže skončiť s podmienkou alebo peňažným trestom. Podľa našich informácií je druhá možnosť pravdepodobnejšia. Hovorí sa o sume 70-tisíc eur.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.