Kňažko získal podporu ďalšej strany

Milan Kňažko po príchode do centrály počas 1. kola volieb
Zdroj: TASR

Sieť v jeho prospech stiahla kandidátku Tatianu Kratochvílovú, s čím ona nesúhlasila.

Strana zelených odporučí v sobotňajších (15.11.) komunálnych voľbách svojim priaznivcom voliť za primátora Bratislavy Milana Kňažka. Oznámil to dnes ústredný tajomník Martin Jóna.

Do volieb ide ako občiansky kandidát s podporou strán KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd, Sieť, NOVA a teraz aj Strany zelených

Bratislava dnes z pohľadu strany potrebuje kvalitatívnu zmenu. Medzi kandidátmi na post primátora vidí takého, ktorý ponúka Bratislavčanom, že zoberie na seba zodpovednosť ju uskutočniť.

"Ako nezávislý kandidát a manažér so skúsenosťami v riadení súkromných aj významných verejných inštitúcií dokáže Milan Kňažko priniesť vecné riešenia do riadenia Bratislavy a súčasne je podľa nášho názoru aj zárukou presadzovania filozofie tzv. zelenej politiky," uviedol vo vyhlásení strany Jóna.

Sieť v jeho prospech stiahla kandidátku Tatianu Kratochvílovú, s čím ona nesúhlasila. Kandidatúry na primátora sa vzdal aj aktivista Miroslav Dragun. Svojim sympatizantom odporučil voliť práve Kňažka.

O post primátora Bratislavy zabojuje súčasný primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru), Milan Kňažko (nezávislý s podporou KDH, SDKÚ, Most-Híd, Sieť, NOVA, Strana zelených) a Ivo Nesrovnal (nezávislý, vystúpil z SDKÚ). Ďalšími uchádzačmi sú ekonómka Kristína Ulmanová, umelecký fotograf Andrej Palacko a strojný inžinier Peter Čiernik.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2014

Dôležité udalosti