Domáce

Košickí hasiči mali rušnú noc

Spadnutý strom
Zdroj: Mediafax

Momentálne likvidujú požiar drevárne pri rodinnom dome v Rozhanovciach.

Rušnú službu mali hasiči z okresov Košice, Košice - okolie a Spišská Nová Ves. Dôstojník operačného strediska košických hasičov František Rusnák dnes ráno informoval, že hasiči momentálne likvidujú požiar drevárne pri rodinnom dome v Rozhanovciach. „Ešte sú stále na mieste. Nejde však o veľký požiar," povedal Rusnák.

Ako ďalej informoval, včera od rána až do popoludnia pomáhali hasiči vodičom kamiónov na ceste medzi Moldavou nad Bodvou a Soroškou, kde fúkal veľmi silný vietor, ktorý strhol z cesty tri kamióny. Hasiči z Moldavy pomáhali aj v Turni nad Bodvou na Tokajskej ulici, kde vietor podfúkol eternit na streche domu. Hasiči z košickej stanice likvidovali vyvrátené stromy a odlomené konáre v meste i na ceste na Bankov. Na Šafárikovej vietor strhával plechové strechy z garáží, museli ich zabezpečiť, aby neohrozovali ľudí.

Hasičom zo Spišskej Novej Vsi dala najviac zabrať likvidácia okolo 50 stromov spadnutých na cestu v lokalite Súľová. Informoval o tom dnes ráno dôstojník operačného strediska spišskonovoveských hasičov Martin Pentak. Doložil, že v noci spadol strom aj na garáž na sídlisku v Spišskej Novej Vsi. Likvidovať ho budú však až dnes. V Spišskom Hrušove v noci likvidovali aj požiar záhradnej chatky, ktorý im nahlásili o desiatej večer a zásah trval až do polnoci. Podľa odhadov požiar spôsobil predbežnú škodu za približne 800 eur, hasiči uchránili hodnoty za 2 000 eur.

KOŠICE, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti