Matovič diskutoval s kotlebovcom Beluským. Tri hodiny vraj iba odpovedal na otázky a o podporu nežiadal

Igor Matovič diskutoval s Martinom Beluským (ĽSNS) tri hodiny o balíčku pomoci pre rodiny. Obaja to potvrdili. Matovič však tvrdí, že o podporu kotlebovcov nežiadal. Rokovanie pre Matoviča dopadlo úspešne, pretože poslanci klubu ĽSNS nakoniec hlasovali za to, aby sa o balíčku rokovalo v skrátenom legislatívnom konaní.

Beluský uviedol, že súhlasí s myšlienkou zvýšenej podpory rodín. Neznamená to podľa neho, že budú za návrh hlasovať v jeho pôvodnej forme. Svoje pripomienky chcú spísať a predložiť ich ministerstvu financií, ktoré návrh pripravilo. Poslanec dodal, že výhrady majú aj voči prídavkom na deti aj daňovému bonusu.

„Keď rokujem, nemôžem sľúbiť podporu za všetkých. Musíme to prejsť aj s ostatnými poslancami. Mohol som povedať len to, že budeme vedieť o tom rokovať s nejakou šancou, ale vyjadriť sa musia všetci,“ povedal Beluský.

Tvrdí, že kotlebovci nekšeftujú so svojimi hlasmi a s Matovičom sa nedohodli na tom, či jeho zákon podporia, alebo nie.

Diskutovali tri hodiny

Minister financií Matovič potvrdil, že s Beluským diskutoval dve až tri hodiny. Na stretnutie vraj prišiel s konkrétnymi trinástimi otázkami. Zaujímal sa o detaily fungovania služieb deťom a daňového bonusu.

„O podpore sme nerokovali. Len si vyžiadali stretnutie, lebo mali otázky. Ja som ochotný kedykoľvek odpovedať. Keď má ktokoľvek z poslancov otázky, je ministrovou povinnosťou mu odpovedať. Logicky som sa ho spýtal, či si vie predstaviť, že to podporia. Povedal mi, že sa musia dohodnúť,“ reagoval Matovič.

S daňou na ropu však podľa Beluského nesúhlasia. Nepáči sa im, že odhady nakoniec nie sú také optimistické a ráta sa už len s príjmom 30 miliónov ročne do štátnej kasy. To je podľa Beluského príliš málo na to, aké vysoké je riziko zvyšovania cien pohonných hmôt po zavedení dane.

Poslanci SaS kritizovali OĽaNO za to, že posunuli balík pomoci aj s podporou ĽSNS a ich odídencami okolo Tomáša Tarabu. „Som šokovaní, že sa nám tu vytvára nová koalícia s kotlebovcami. Dohodli sa s kotlebovcami na podpore ich návrhov,“ povedal poslanec SaS Marián Viskupič.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti