Polícia zadržala rapera Majselfa. Dobrovoľne odovzdal vrecko marihuany

Polícia zadržala rapera Majselfa. Dobrovoľne odovzdal vrecko marihuany
Majself (Michal Švehla) Zdroj: Profimedia

Polícia zadržala rapera Michaela Švehlu známeho ako Majself. Dôvodom majú byť podľa portálu zregionu.sk drogy. Podľa ich informácií hudobníka zastavila polícia v nočných hodinách a v aute mu našli marihuanu. Polícia potvrdila, že zastavili 35-ročného muža, ktorého podrobili kontrole. Raper sa im údajne sám priznal, že užíva marihuanu a odovzdal im plastové vrecúško s drogou.

Policajný hovorca Michal Szeiff uviedol, že momentálne prebiehajú procesné úkony.

K situácii sa neskôr vyjadril aj Majself. Prostredníctvom svojej manažérky poslal portálu hlasovú správu. „Celá vzniknutá situácia ma veľmi mrzí. Predovšetkým kvôli mojej rodine a kvôli mojim fanúšikom. Na druhú stranu by som však bol nerád, keby sa celá situácia interpretovala nesprávne, pretože nie som žiadny drogový díler, nie som žiadny kriminálnik, ani žiadny feťák,“ uviedol.

Kanabis podľa vlastných slov užil kvôli terapeutickým účinkom na Crohnovu chorobu, s ktorou bojuje tri a pol roka. Tvrdí, že účinky kanabisu na potláčanie určitých symptómov Crohnovej choroby a iných IBD ochorení sú nepopierateľné.

„Z toho trestnoprávneho hľadiska je to, samozrejme, neospravedlniteľné a z trestnoprávneho hľadiska ma to aj veľmi mrzí a na druhú stranu, z toho ľudského hľadiska som sa len snažil pomôcť svojmu zdraviu a svojmu aktuálnemu stavu. A keďže kanabis v tomto prípade pôsobí proti bolestiam, ktorými som v danom momente trpel,” dodal.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti