Domáce

S anonymnými vkladnými knižkami je koniec. Štát zabaví ľuďom peniaze

Vkladná knižka
Zdroj: TV Markíza

Ak si ich nestihnú vybrať do konca roka, prepadnú štátu.

Minister financií Peter Kažimír zabaví zo súkromných bankových účtov vyše 25 miliónov eur. Peniaze boli dodnes na anonymných vkladných knižkách na heslo, a tie politici zákonom zakázali.

Účty sa dajú vyberať už len pár hodín. Banky hlásia - desaťtisíce Slovákov na nich peniaze štátu jednoducho nechali.

Na vkladných knižkách bez mena sú síce len drobné, no dohromady ide už o slušný balík peňazí.

Zdroj: TV Markíza

Drvivú väčšinu vkladných knižiek vedie Slovenská sporiteľňa - kedysi jediná veľká banka pre ľudí. Peniaze, o ktoré sa nik neprihlási, bude musieť poukázať na účet štátu.

Zhabanie úspor bez mena štát v minulosti niekoľkokrát odložil. Tento rok bol ale už definitívne tým posledným. A štátna kasa si tak polepší peniazmi, s ktorými nepočítala.

Zhabaných 25 miliónov eur by stačilo na to, aby všetkým pracujúcim klesli na jeden rok dane z 19-tich na 17 percent. Nič také ale nie je v pláne. Peniaze poputujú zrejme na zníženie účtovnej straty v hospodárení štátu.

„Kto nechce prispieť do štátnej kasy, má na výber peňazí z anonymnej vkladnej knižky na heslo doslova už len hodiny. Dnes boli banky zatvorené, zajtra budú tiež. Zostáva teda už len piatok a pondelok. Nával ľudí neochotných rozlúčiť sa s peniazmi, sa však už nečaká.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti