Domáce

Zabudnite na biele Vianoce. Zajtra bude opäť nezvykle teplo

shutterstock_168541964.jpg

Na niektorých miestach hlásia aj slabý dážď.

Už včerajší Štedrý deň bol mimoriadne teplý a na viacerých miestach vystúpila teplota až na 11 stupňov. Dnes sa situácia zopakovala a popoludní sme mali najmä na západe Slovenska teploty nad 10 stupňov.

Družica

Toto vianočné oteplenie má na svedomí hlboká tlaková níž, ktorej stred sa nachádza nad Nórskym morom a po jej prednej strane k nám prúdi teplý vzduch od juhozápadu. Nad Talianskom sa súčasne začína prehlbovať ďalšia tlaková níž a tá začne meniť počasie u nás už zajtra.


Východ

Aj na východ nášho územia postupne dorazí frontálna oblačnosť, ale pršať z nej bude iba slabo a len ojedinele. Aj tu bude na december pomerne teplo a to 4 až 9 stupňov.

Hory

Teploty nad nulou budú v podstate aj v tých najvyšších polohách. V nadmorskej výške 1500 m budú zhruba 3 stupne. Počasie má byť polojasné až oblačné. Popoludní sa môžu vyskytovať slabé zrážky a na podhorí sa lokálne vyskytnú hmly.

Bio

Bio predpoveď sa zmení na 3, a to je mierna záťaž na náš organizmus.

Predpoveď na ďalšie dni

V piatok bude pokračovať oblačné počasie s občasným dažďom. Teplota vystúpi na 3 až 8 stupňov. V sobotu bude v nižších polohách hmlisto a vo vyšších polojasno, s ojedinelým mrholením. Teplota 3 až 8 stupňov.

V nedeľu začne počasie od západu ovplyvňovať frontálny systém, preto má byť oblačno až zamračené a na niektorých miestach bude aj pršať, od stredných polôh snežiť. Teplota vystúpi na 2 až 7 stupňov.

V pondelok sa ochladí na 1 až 6 stupňov. Počasie má byť polojasné, na niektorých miestach až oblačné s občasnými zrážkami.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti