Slovák si z Ameriky objednal klobúk s krokodílími zubami, zrejme ho ale nikdy neuvidí

Ilustračná snímka
ilustračná snímka Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Na žilinskej vyclievacej pošte zaistili príslušníci finančnej správy klobúk zdobený krokodílími zubami z Texasu. Podľa hovorkyne Colného úradu (CÚ) Žilina Boženy Chríbikovej chýbalo mužovi z Púchova povolenie na dovoz tohto tovaru.
Doplnila, že klobúk čiernej farby, po obvode s pásom so vzorom hadej kože a ozdobený pätnástimi zubami z krokodíla, poslal odosielateľ z USA v kartónovej škatuli.

„Zásielka sa dostala na preclenie na žilinskú vyclievaciu poštu. Pri kontrole príslušníci finančnej správy zistili, že ide o výrobok z chráneného živočícha, ktorý je zaradený do prílohy dohovoru CITES a pre obchod s ním platia prísne opatrenia. Tie majú zabrániť takému zaobchádzaniu so zvieraťom, ktoré je nezlučiteľné s jeho prežitím,“ uviedla hovorkyňa CÚ Žilina.

Dovozca mal podľa nej pri colnom konaní predložiť potrebné povolenie na dovoz exemplárov, čo ani v stanovenej lehote neurobil. „Pre nesplnenie podmienok na prepustenie mu klobúk s krokodílími zubami, ktorý si objednal za 275 dolárov, nemohol byť doručený. Príslušníci finančnej správy ho zaistili a v budúcnosti ho využijú na edukačné účely,“ dodala Chríbiková.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti