Polícia zverejnila podrobnosti k tragickej nehode pri Fekišovciach. Zrážku s kamiónom neprežili traja ľudia

Tragická dopravná nehoda, pri ktorej v pondelok (23. 5.) pri obci Fekišovce v okrese Sobrance zahynuli tri osoby, sa podľa doterajších zistení polície stala pri predchádzaní. Zrážku s kamiónom neprežil 54-ročný vodič osobného motorového vozidla a jeho dve spolujazdkyne (†47 a †76). Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

„Vodič (†54) osobného motorového vozidla zn. Hyundai IX35 podľa doterajších zistení predchádzal iné vozidlo idúce v tom čase pred ním, začal úkon predchádzania, s vozidlom prešiel do protismernej časti vozovky, kde však došlo k čelnej zrážke s protiidúcim nákladným motorovým vozidlom značky MAN, ktoré viedol 37-ročný štátny príslušník Poľska,“ uviedla hovorkyňa polície. 

Nákladné vozidlo po zrážke odhodilo do priekopy, osobné motorové vozidlo vpravo mimo cestu. Zranil sa aj poľský vodič kamióna, ošetrovali ho v michalovskej nemocnici. Alkohol v krvi mu nezistili. Prítomnosť alkoholu či iných omamných alebo psychotropných látok u nebohého vodiča má určiť pitva.

Polícia začala v prípade trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Akou mierou k tejto tragédii prispeli vodiči, ale i to, čo bolo jej presnou príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských dopravných policajtov,“ uzavrela Ivanová.

Materiálnu škodu vyčíslili na 20.000 eur.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti