V najväčšej korupčnej kauze na Slovensku Dobytkár sa priznal ďalší obžalovaný. Popísal, ako rozdával dotácie

V kauze Dobytkár sa v utorok (24. 5.) priznal ďalší obžalovaný. Viktor Miklas pripravoval žiadosti o poľnohospodárske dotácie a tým, ktorí chceli mať istotu, dával číslo na „vybavovača“. Vybavovač Ľubomír Kropil sa ku korupcii priznal už pred vyšetrovateľmi.

Viktora Miklasa, jedného z ôsmich obžalovaných v megakauze Dobytkár, prokuratúra viní z nepriamej korupcie. Pred sudcom dnes vyhlásil, že je vinný.
Jeho obhajca povedal, že Miklas popísal, ako mala podľa neho fungovať korupčná schéma.

Obžalovaný Miklas pripravoval žiadosti o dotácie pre poľnohospodárku platobnú agentúru. Zistil však, že iní poradcovia sú úspešnejší. Začal teda spolupracovať s Ľubomírom Kropilom, ktorý žiadateľom sľuboval, že to vie za peniaze vybaviť. Miklasovi vraj prezradil, že takto fungovalo jedenásť lobistov, pričom samotná poľnohospodárska agentúra mala ich pozíciu zvýhodňovať. Ostatní obžalovaní tvrdia, že sú nevinní. Právo nevypovedať využil bývalý šéf poľnohospodárskej platobnej agentúry Juraj Kožuch. Obžalovaných je osem osôb a päť firiem.

O svojej nevine hovorí aj nitriansky oligarcha Norbert Bödör. Dnes mal pri sebe iba jedného obhajcu. Ešte pred týždňom ho sprevádzal i Robert Kaliňák, pred časom ho obhajoval i Marek Para. Ten je však aktuálne vo väzbe. Dobytkár je podľa všetkého najväčšou korupčnou kauzou v dejinách Slovenska. Úplatky mali podľa vyšetrovania presahovať desať miliónov eur.

Reportáž z Televíznych novín si môžete pozrieť hore.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza dobytkár

Dôležité udalosti