Sulík v spore s Matovičom pritvrdil: Ako premiér by napáchal väčšie škody

Richard Sulík a Igor Matovič.
Richard Sulík a Igor Matovič. Zdroj: TVNOVINY.sk

Richard Sulík bol hosťom relácie Na telo plus, kde diskutoval najmä o súčasnom konflikte s ministrom financií Igorom Matovičom. Posledné týždne vrcholí ich spor okolo pomoci rodinám a zvyšovaniu daní. Minister financií predložil balík, ktorý má rodinám priniesť až dvesto eur mesačne na vyšších detských prídavkoch, vyššom daňovom bonuse a „krúžkovnom“. 

Matovič chce časť pomoci financovať prostredníctvom vyšších daní pre skupinu podnikateľov. Sulíkovci sú od začiatku ostro proti a hovoria, že zvyšovanie daní je pre nich červenou čiarou. Návrh nakoniec prešiel bez hlasov liberálov vládou a aktuálne o ňom diskutuje plénum národnej rady. 

Sulík v relácii Na telo plus pritvrdil vyjadrenia na adresu Matoviča. Vyhlásil, že ak by bol líder OĽaNO premiérom, škody by boli ešte väčšie. „Toto je hulvátske znásilňovanie legislatívneho procesu. Nemali by sme sa tváriť, že to je v poriadku, lebo si to zmyslel Igor Matovič a okolo neho musíme chodiť všetci po špičkách, lebo má teraz svoju manickú fázu a ešte musíme vydržať dva-tri mesiace, kým to prejde a potom bude zas, dúfajme, pokoj,“ povedal Sulík. Dodal, že s Matovičom už nechce sedieť vo vláde, aj keď OĽaNO je jeho prirodzeným partnerom.

Na otázku, či podľa Sulíka dovládnu celé volebné obdobie, minister hospodárstva odpovedal, že áno. „Za SaS môžem hovoriť, že spravíme všetko pre to. Nie je to jednoduché. Treba si veľakrát zahryznúť do jazyka, treba sa povzniesť. Treba trošku baldriánové kvapky na ukľudnenie a potom dovládneme,“ skonštatoval Sulík.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti