Matovič: Seniorom sme pomohli očkovacím bonusom. Najviac ohrozené sú rodiny s deťmi

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) vyhlásil, že v parlamente vznikla prorodinná a protirodinná koalícia. Odmieta tvrdenia, že na podpore balíka rokoval s kotlebovcami a kuffovcami, ktorí za zákon hlasovali. Podľa Matoviča kotlebovci iba vyjadrili záujem a o zmenách chceli s ministrom financií diskutovať. O podporu ich vraj nežiadal.

„Po rokoch vlád samozvaných sociálnych demokratov sme teraz prišli s revolučným prístupom starostlivosti štátu o deti, vďaka ktorému sa staneme výkladnou skriňou prorodinnej politiky,“ uviedol šéf klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Matovič sa ohradil voči vyjadreniam, že vláda nepomáha iným skupinám v boji s vysokou infláciou. Vyše 120-tisíc najchudobnejších seniorov dostane po sto eur. Pre dôchodcov vláda vyčlenila aj 240 miliónov eur ako očkovací bonus. „Dostalo ho 860-tisíc dôchodcov. Áno, dvestotisíc nedostalo pomoc, lebo sa nedali zaočkovať,“ dodal minister.

Pripomenul aj rozhodnutie vyplatiť seniorom 13. dôchodky v júni a júli a nie v decembri. „Nestotožňujem sa s tým, že nepomáhame seniorom. Ideme podľa poradia. Najviac ohrozené chudobou sú rodiny s deťmi, potom seniori. Potom budeme pomáhať učiteľom a zdravotným sestrám, ktorým chceme dať peniaze z dane z ruskej ropy, to však koaličný partner SaS odmieta,“ dodal Matovič.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti