Budovu v Prešove obkľúčil 30-tisícový roj včiel. Majiteľ firmy sa ocitol pred ťažkou dilemou

Budovu v Prešove obkľúčil 30-tisícový roj včiel. Majiteľ firmy sa ocitol pred ťažkou dilemou
Budovu firmy obkľúčil obrovský roj včiel. Zdroj: TV Markíza

Keď prišli do práce, zistili, že ich budovu obkľúčilo asi 30-tisíc včiel. Včelia rodina zrejme uletela nejakému prešovskému včelárovi a úľ, ktorý bol pravdepodobne už pritesný, vymenila za dieru vo fasáde.

Včelia rodina sa udomácnila v diere fasády, ktorú tu pred časom vyďobal ďateľ a nie sú to jediné živočíchy, ktorým sa páči v tomto objekte. V budove žije aj rodina veveričiek, predtým tam býval ďateľ či sojky.

Včely vraj neprišli náhodou. Pár dní predtým, než budovu obsadila celá včelia rodina, si nové bývanie prišli obzrieť prieskumníčky.

Majiteľ zavolal na pomoc včelára, ktorý si najskôr obhliadol terén, zobral svoje náradie a pustil sa do odchytu. Ten však nevyšiel podľa predstáv.

„Včely si tam už našli svoj priestor, viac-menej sa usadia, začnú si tam robiť dielo, založia si tam prakticky rodinu,“ hovorí včelár Imrich Galajda.

Majiteľ budovy sa zrazu ocitol pred dilemou. Možnosti boli dve. Jedna z nich bola nehumánna, druhá z nich bola humánna. Vybrali si ohľaduplnejšiu cestu. Včely tam nechajú žiť.

„Teraz je moderné mať včelstvá v meste na strechách, tak tu včely prišli samy a našli svoje miesto prakticky samy,“ konštatuje včelár.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti