Vyšetrovateľa NAKA prepustili zo zadržania! Jeho obvinenie sa týka aj príbuzného exministra Žigu

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Vyšetrovateľ NAKA Tomáš Emmel už strávil noc doma. Televízii Markíza to potvrdil jeho advokát Rastislav Palovič. Policajta zadržali kolegovia z inšpekcie ešte 24. mája v skorých ranných hodinách. Do rúk mu rovno dali uznesenie o obvinení. Stíhaný je pre korupciu a zneužitie právomocí.

„Vami uvedenej osobe bolo vznesené obvinenie v 2 skutkoch a to za pokračovací zločin prijímanie úplatku vo viacčinnom súbehu s prečinom zneužívanie právomoci verejného činiteľa,“ napísali nám z tlačového oddelenia ministerstva vnútra.

Podľa našich informácií sa jeden zo skutkov týka príbuzného exministra hospodárstva Štefana Žigu a kauzy Valčeky. Tomáša Emmela vinia z toho, že predlžoval jeho „neobvinenie“. Od bývalého šéfa finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka mal za to zinkasovať úplatok dva a pol tisíca eur. Vyšetrovateľ vinu odmieta. Prípad vraj zdedil a bol už v poradí štvrtý, ktorý kauzu vyšetroval.  Štefana Žigu obvinili z karuselového podvodu koncom roka 2020, pritom akcia v tomto prípade prebehla už v 2016. 

Súvisiaci obsah

​Druhé obvinenie Tomáša Emmela má súvisieť so zmarenou akciou vo veci, v ktorej figuroval Peter Petrov alias Tiger. Vyšetrovateľ to mal mužovi dopredu vyzradiť. Pri akcii potom údajne nenašli účtovníctvo a tým pádom ani dôkazy. Za to mal Emmelovi Petrov zabezpečiť ako protislužbu stavebný projekt na chatu v hodnote približne osem tisíc eur. Emmel si vraj pýtal faktúru od architekta, no ten mu mal povedať, že je to vybavené. Vyšetrovateľ aj za tento skutok vinu odmieta.

Oslovili sme vedenie polície a NAKA, ako vnímajú obvinenie vyšetrovateľa a čo s ním bude ďalej. Čakáme na ich stanovisko.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti