Prípad prípravy vraždy Sylvie Volzovej: Na súde vypovedali ochrankári Pavla Ruska

Prípad prípravy vraždy Sylvie Volzovej: Na súde vypovedali ochrankári Pavla Ruska
Na súde vypovedal Ruskov ochrankár. Zdroj: TV Markíza

Keď verejnosť Pavla Ruska videla naposledy, mal prelepené oči po údajnom útoku kyselinou. Bolo to pred rokom aj pol. Odvtedy je vo väzení. Dnes sa opäť postavil pred súd. Prokurátor ho viní z objednávky likvidácie Sylvie Volzovej.

Keď Pavla Ruska policajti v decembri 2020 zadržali, doslova ho museli viesť. Mal prelepené obe oči. Tvrdil, že keď si bol v Bernolákove zabehať - ktosi ho polial žieravou látkou.

Podal aj trestné oznámenie a prípad vyše roka vyšetrovali ako trestný čin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. No žiadneho páchateľa nenašli a preto vyšetrovanie prerušili.

Pavol Rusko nám povedal, že po údajnom útoku neznámou látkou sa mu zhoršil zrak. No a na čítanie musí používať okuliare.

Ochrankári tvrdia, že Ruskova rodina čelila vyhrážaniu

Pavol Rusko si odpykáva 19-ročný trest pre falšovanie televíznych zmeniek. Čelí však aj obžalobe z toho, že si mal objednať vraždu obchodnej spoločníčky v televízii Markíza.

Dnes (štvrtok 26. 5.) na pojednávaní vypovedali osobní ochrankári Pavla Ruska. Jeden z nich potvrdil, že dával pozor nielen na šéfa ale aj na jeho dcéru, lebo sa im vyhrážali.

„V schránke boli nejaké dopisy, bábika tam bola zakrvavená a potom malo prísť k nejakej hrozbe aj priamo na pána Ruska, mali sme tam také informácie, že teda je v ohrození,“ tvrdil na súde Ruskov osobný ochrankár.

O údajne plánovanej likvidácii Sylvie Volzovej z roku 1997 ale povedať nič nevedeli. Vraveli, že vzťah medzi nimi sa podľa nich zhoršil až pri kauze Gamatex.

V tomto prípade viní prokurátor aj Mikuláša Černáka – ten tvrdí, že si u neho vraždu Rusko objednal, Miloša Kaštana - on slová Černáka potvrdzuje a aj Roberta Lališa – ten zase akýkoľvek podiel na zločine odmieta. Na pojednávaní však chýbali, dali súhlas na konanie v neprítomnosti.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti