Firmy, ktoré nedostali zaplatené za stavbu tunela Višňové, sú pripravené blokovať cestu pod Strečnom

Nekončený príbeh s názvom Višňové. Reťazec subdodávateľov je taký dlhý, že hoci štát zasiela peniaze pravidelne, malé firmy, ktoré v tuneli skutočne pracujú, veľa ráz nedostali zaplatené. Najnovšie vo vzduchu lieta viac ako pol milióna eur.

V najdlhšom tuneli na Slovensku pracujú 24 hodín denne sedem dní v týždni. Títo chlapi dobre poznajú ťarchu roboty v tuneli. Peniaze im nezaplatila firma Tubau s ktorou mali zmluvu. Tá sa z projektu Višňové už stiahla. Svoj dlh nezaplatili vraj preto, že nedostali zaplatené od nadriadeného staviteľa.

Objednávateľom je Národná diaľničná spoločnosť a tá tvrdí, že všetky platby posiela načas a tok peňazí na nižších úrovniach subdodávateľskej reťaze nemajú ako skontrolovať.

Medzi hlavným dodávateľom a firmou ktorá nedostala zaplatené predchádzajúce platby sú ďalšie firmy. Ministerstvo dopravy je ochotné v spore robiť mediátora.

Firmy čakajúce na staré platby teraz splácajú bankám úvery. A majú obavy, že firma Tubau, pôjde do reštrukturalizácie a oni prídu o svoje peniaze definitívne. Firmy, ktoré zatiaľ márne čakajú na svoje peniaze sú ale odhodlané za ne bojovať. A to aj takým spôsobom, že sú napríklad pripravené blokovať cestu pod Strečnom.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti