Začína sa prudko ochladzovať, na Orave je už menej ako 10 stupňov

Studený front.
Zdroj: SHMÚ

Studený front už postupuje cez nad naše územie ďalej na juhovýchod. Na Kysuciach a Orave sa po jeho prechode výrazne ochladilo, v Oravskej Polhore je už menej ako 10 stupňov Celzia, informoval Slovenský hydrometeorologický ústav na Facebooku.

Výrazné ochladenie čaká v najbližších hodinách celé územie Slovenska, miestami aj zaprší, najmä na severe.

Chladnejší vzduch u nás pretrvá aj cez víkend, bude aj veterno. Už v sobotu nás čakajú maximálne denné teploty, ktoré budú od 18 do 23 stupňov, v Žilinskom kraji a na Spiši ešte menej, okolo 16 stupňov.

V sobotu sa zrážky vyskytnú len ojedinele a to vo forme prehánok, aj to predovšetkým opäť na severe.

„V preklade to znamená, že väčšina územia bude mať aj nejaké tie slnečné lúče, ktoré sa prechodne skryjú za mraky.“ uviedol pre TVNOVINY.sk Cyril Siman zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

Aj nedeľa bude chladnejšia, najvyššia denná teplota 16 až 21, na Kysuciach, Orave a pod Tatrami bude okolo 14 stupňov.

„V nedeľu bude prevažne oblačno a zrážok by nemalo byť veľa, aj keď na tento deň je vyššia neurčitosť v predpovedi zrážok. Noc bude chladná, pretože spočiatku bude oblačnosť zmenšená. Teplota v horských dolinách klesne zrejme až k nule. To sa občas stáva aj uprostred leta,“ dodal meteorológ Siman. 

Ochladenie môže v niektorých oblastiach priniesť aj prízemný mráz. SHMÚ vydal aj výstrahu, keďže ide o mráz vo vegetačnom období, ktorý môže narobiť záhradkárom problémy.

Chladnejšie počasie dlho nepotrvá a počas budúceho týždňa sa opäť výrazne oteplí.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti