Chladný víkend vystrieda tropický koniec týždňa. Čakajú nás mimoriadne teplé dni

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/František Iván

Po teplých a slnečných májových dňoch prišla výrazná zmena počasia a prudké ochladenie. Teploty klesli z hodiny na hodinu. Chladnejšie počasie však nepotrvá dlho, počas budúceho týždňa sa opäť výrazne oteplí.

Predpovede meteorológov sú viac ako pozitívne, očakávať môžeme až nadpriemerné teploty. Dokonca nás čakajú prvé tropické dni. Ešte v pondelok (30.5.) bude zrejme viac oblakov ako slnka, ale už bude o niečo teplejšie. Od utorka (31.5.) sa oblačnosť zmenší a zrážky sa budú vyskytovať ojedinele.

„Zatiaľ to vyzerá tak, že až do konca budúceho týždňa k nám potom bude prúdiť teplý vzduch. Postupne sa v najteplejších oblastiach oteplí aj nad 30 °C,“ uviedol meteorológ Cyril Siman zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ). To znamená, že už môžeme hovoriť o tropických dňoch. „Tropický deň je u nás definovaný ako deň s maximálnou teplotou vzduchu 30 °C a viac,“ spresňuje Siman.

Takéto dni sa podľa meteorológa na prelome mája a júna u nás vyskytujú. Dá sa predpokladať, že teplé počasie sa udrží do konca týždňa.

„Konečné maximum môže byť 33, ale aj 34 °C, je to ešte ťažké povedať. Na severe vo vyšších polohách bude potom okolo 26/27 °C. Zatiaľ to vyzerá tak, že po budúcom víkende (4. a 5. jún) sa ochladí,“ predpovedá meteorológ zo SHMÚ.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti