VIDEO: Stíhačka na východe Slovenska poriadne vystrašila ľudí. Letela nečakane nízko

Na východe Slovenska zostali poriadne vystrašení. V okolí obce Čečejovce, ktorá leží len pár kilometrov od Košíc, lietala nebezpečne nízko stíhačka MiG-29. Mnohí ľudia netušili, čo sa deje. O ničom nevedel ani starosta obce.

„Dnes okolo 20.00 h sa objavila vojenská stíhačka v Čečejovciach, nebezpečne blízko domov, asi 50 metrov od nich. Urobila tri kruhy a zmizla smerom na Košice,“ napísal nám čitateľ do redakcie.

„Vie niekto, čo sa deje? Stíhačka nad domom. Čečejovce,“ uviedla zas Kornélia na sociálnej sieti.

„Poriadne nás vystrašilo,“ pridal sa Terézia.

Okrem ľudí zostal nemilo prekvapený aj starosta obce Lukáš Macák. Nikto ho o takomto prelete neinformoval.

„Včera vo večerných hodinách preletela priamo nad obcou Čečejovce slovenská stíhačka MiG-29. Urobila niekoľko otočiek priamo nad zastavanou časťou obce. Miestami to vyzeralo, ako keby šla spadnúť. Bola veľmi nízko a letela pomaly. Nikto ma o tom neinformoval, že niečo také sa uskutočni. Samozrejme, že obyvatelia ostali vystrašení, hluk bol ohromujúci,“ povedal pre TVNOVINY.sk Macák, ktorý odkazuje na video, ktoré sa mu podarilo nakrútiť. To nájdete na začiatku článku.

Ministerstvo obrany tento prelet potvrdilo, no neeviduje, že by pilot porušil nejaké nariadenia.

„Išlo o jednu stíhačku MiG-29, ktorá v čase okolo 20.00 h realizovala štandardný cvičný let priblíženia sa k letisku Košice. Vstupným bodom na letisko Košice sú Čečejovce, preto mohli občania vidieť stíhacie lietadlo v nižšej výške. Počas cvičného letu boli dodržané všetky bezpečnostné predpisy vrátane letovej výšky,“ vysvetlila hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Armáda

Dôležité udalosti