Prekvapujúci vinník jednej z najtragickejších nehôd na Liptove. Zomreli vtedy štyri deti a dospelý

Miesto nehody.
Zdroj: TV Markíza

Cez leto 2020 došlo k jednej z najtragickejších nehôd na Liptove. Zrážka dvoch dodávok VW Transporter si v katastri obce Liptovský Trnovec vyžiadala životy štyroch detí a jedného dospelého muža. V prípade teraz nastal posun a vyšetrovateľ podal návrh na podanie obžaloby.

Pri nehode zahynul 43-ročný muž, dvaja chlapci vo veku 11 rokov, ďalší dvaja mali desať a šesť rokov. Biela dodávka bola z východného Slovenska a celkom v nej cestovalo deväť ľudí - päť detí a štyria dospelí. Okrem obetí boli po nehode dvaja ťažko zranení, vodič však nemal takmer žiadne zranenie. Spomedzi členov detskej posádky prežil nehodu len trojročný chlapček, ktorý bol v autosedačke.

Ako sme zistili neskôr, v slovenskej dodávke sa viezli štyria kamaráti, ktorí išli na výlet so svojimi deťmi.

Hovorkyňa žilinskej krajskej polície Gabriela Kremeňová priblížila posun, ktorý v prípade najnovšie nastal. „Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši ukončil dňa 20.5.2022 prípravné konanie v trestnej veci trestného činu usmrtenia podľa § 149 ods. 1 ods.3 Trestného zákona s poukazom na § 138 písm. j) Trestného zákona a pre prečin ublíženia na zdraví podľa 157 ods. 1 Trestného zákona návrhom na podanie obžaloby podľa § 209 Trestného poriadku,“ napísala.

Podľa našich informácií vyšetrovateľ viní z nehody 41-ročného vodiča dodávky, v ktorej prišli o život chlapci s dospelým mužom.

V druhej dodávke s nemeckým evidenčným číslom cestovali dvaja dospelí a dieťa, ktorí mali po nešťastí iba ľahké zranenia.

Záber z nehody.
Zdroj: facebook.com/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti