V Dubaji sa skrýva pred spravodlivosťou. Oligarcha Výboh sa chce zrazu vrátiť na Slovensko

Takmer rok sa pred spravodlivosťou skrýva v Dubaji, teraz sa chce brániť na súde. Miroslav Výboh, ktorý je obžalovaný z toho, že prijal úplatok v kauze Mýtnik, sa chce zrazu vrátiť na Slovensko. Bráni mu vraj to, že nemá cestovný pas. 

Proces s obžalovaným oligarchom sa mal začať už budúci týždeň. Keďže sa zdržiava v Dubaji, súdiť ho mali v neprítomnosti. Do toho prichádza správa, že sa chce vrátiť na Slovensko. Zároveň však požiadal o odročenie pojednávania. Sudca mu vyhovel.  

Pas mu odobrali ako následok platného medzinárodného zatykača. Ak by sa chcel vrátiť na Slovensko, stačí sa prihlásiť na najbližšej policajnej stanici. 

Miroslav Výboh sa od svojho obvinenia zdržuje v Spojených arabských emirátoch, s ktorými Slovensko nemá vydávaciu zmluvu. Nevyzerá to, že by ho miestna polícia hľadala. Koncom roka pózoval na fotografii v luxusnej reštaurácii s jazdcom F1 Charlesom LeClercom.  

Miroslav Výboh súd žiada, aby konanie prerušil a poslal na Súdny dvor Európskej únie v Luxemburgu takzvané prejudiciálne otázky. Zaujíma ho totiž, či je slovenské trestné právo v súlade s tým európskym v otázkach konania proti ušlému.  

Ak sudca obžalovanému vyhovie a pošle prejudiciálne otázky do Luxemburgu, tak by to mohlo proces v jeho kauze značne oddialiť.

Viac vo videu hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti