Domáce

Zelené Vianoce, biela Veľká noc. Zdá sa, že sa táto pranostika stane skutočnosťou

Zima bez snehu
Zdroj: shutterstock

Zajtra máme po Vianociach apo snehu ani vločka.

Pokojné vianočné sviatky dnes vyvrcholia štefanskými zábavami. Počasie je ale stále nadpriemerne teplé, takže ani v noci nám veľká zima nebude.

Družica

Dnes prechádzal cez naše územie smerom na východ zvlnený studený front, ktorý je spojený s tlakovou nížou, ktorá sa nachádza nad Talianskom. Tento frontálny systém bude ovplyvňovať počasie u nás nie len v noci, ale ešte aj zajtra dopoludnia.

Zrážky

Preto sa budú vyskytovať slabé zrážky vo forme občasného dažďa alebo prehánok, a to najmä v západnej polovici Slovenska. Popoludní sa už zrážky zmiernia a oblačnosť sa začne rozpadávať.

Zdroj: shutterstock

Hory

Na podhorí sa budú tvoriť prízemné hmly a vo vyšších polohách má byť zväčša polooblačno s občasnými zrážkami. V nadmorskej výške 1500 m budú zhruba 2 stupne.

Bio

Biopredpoveď zostáva na 3 a to je mierna záťaž.

Predpoveď na ďalšie dni

V sobotu bude po rozplynutí ranných hmiel pekne, prevažne slnečno, ale veterno. Teplota vystúpi na 3 až 9 stupňov. V nedeľu sa nám obloha zamračí a od západu sa postupne aj rozprší. Teplota sa výraznejšie nezmení a bude sa pohybovať od 3 do 7 stupňov.

V pondelok už bude na západe po hmlistom ráne slnečno, ale na východe má byť oblačnosti viac a sem tam aj spŕchne. Teplota 2 až 7 stupňov. Silvester bude zrána hmlistý, ale cez deň prevažne slnečný. Iba v horských dolinách sa môže hmla zdržať aj dlhšie, miestami aj po celý deň. Teplota vystúpi na 1 až 6 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.