Policajný prezident vysvetlil, prečo sa rozhodli zmeniť farby na policajných autách

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Zeleno-biele policajné autá smerujú do minulosti. Polícia radikálne mení dizajn svojho vozového parku. Autá dostanú úplne nové farby, pričom o ich konečnej podobe rozhodne verejnosť. Zmena vizuálu má byť súčasťou postupnej modernizácie policajného zboru. V pláne sú aj nové uniformy. 

Na zelenú zabudnite. Nový dizajn policajných vozidiel ráta s reflexnými žlto modrými farbami. Polícia na sociálnej sieti zverejnila tri verzie, ako by mohli nové autá vyzerať. O konečnej podobe hlasujú ľudia, podvečer tesne viedol prvý vizuál.

Nový dizajn už neráta s nápisom Pomáhať a chrániť. Podľa policajného šéfa farebná kombinácia nie je náhodná. Používajú ju policajné vozidlá vo viacerých krajinách Európy, vrátane susedného Česka.

„Na internete sa spustila taká debata, že sú to farby vlajky Ukrajiny,  nie sú, je to lemon taká skôr dozelena, reflexná, vybrali ju odborníci, lebo má veľmi dobrú viditeľnosť, a modrá je farbou polície naprieč viacerými krajinami Európy,“ uviedol prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Vzhľadom na to, že nový dizajn ráta už so striebornou farbou karosérie, polícia neplánuje prelepovať súčasné autá, ale nové farby dostanú iba novo zakúpené vozidla.

A vozový park, ktorý pozostáva z približne dvoch tisícok osobných áut, plánuje polícia v najbližšej dobe výrazne obmeniť. Až dve tretiny áut sú totiž podľa policajného šéfa v biednom stave. Majú ísť na to peniaze z plánu obnovy, približne 20 miliónov eur. Isté obdobie tak budú v teréne autá v pôvodnom i novom dizajne.

Policajný prezident predpokladá, že prvé autá v novom dizajne by sa na cestách mohli objaviť ešte tento rok. Postupne chcú do nových farieb obliecť aj samotných policajtov.

O novej podobe policajných áut môžete na stránke polície na sociálnej sieti hlasovať do konca týždňa.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti