Domáce

Maturantov a deviatakov čaká v roku 2014 veľká novinka

žiaci píšu test
Zdroj: Shutterstock.com

Prvýkrát vyskúšajú testovanie cez počítač.

Maturanti a deviataci vo viacerých školách si v roku 2014 budú môcť vyskúšať elektronické testovanie. Pôjde len o skúšku, testy nebudú písať "naostro".

"V roku 2015 by sme radi na niektorých školách v rámci projektu umožnili on-line Testovanie 9 a externú časť maturitnej skúšky. Dovtedy nás čaká ešte veľa technickej, organizačnej a odbornej práce," povedala Romana Kanovská, riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM), ktorý má testovanie na starosti. V priebehu roku 2014 má byť zavedený moderný centrálny testovací systém.

Zdroj: Shutterstock.com

Šéfka NÚCEM hovorí, že školy reagujú na elektronické testovanie pozitívne. "Žiaci rýchlo vedia svoje výsledky a učiteľom šetrí čas s vyhodnocovaním odpovedí," dodala. V januári začne dodávka počítačov do 400 škôl. Ústav cez verejné obstarávanie nakúpil techniku za 1,35 milióna eur.

Elektronické testovanie sa pripravuje v rámci projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania. Z eurofondov naň pôjde asi 28,2 milióna eur. Projekt odštartoval v marci tohto roka.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti