Len 21-ročnú Máriu z internátov na Mladej garde pravdepodobne zavraždil jej priateľ

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Šokujúci zvrat v prípade mŕtvej ukrajinskej študentky. Príčinou smrti nemala byť samovražda ani zdravotné problémy. Len 21-ročnú Máriu pravdepodobne zavraždili. Polícia už zadržala aj podozrivého, ktorý ju zrejme v internátnej izbe zadusil. Prípad vyšetruje bratislavská kriminálka.

Minulý týždeň v piatok otriasla vysokoškolským internátom Mladá garda v Bratislave tragická správa. V jednej z izieb našli nehybné telo mladej študentky. Išlo o 21-ročnú Máriu z Ukrajiny, ktorá navštevovala Slovenskú technickú univerzitu. Telo údajne objavil jej kamarát, tiež Ukrajinec, ktorý ju prišiel skontrolovať po tom, ako mu nedvíhala telefón.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že za tragédiou môže byť nešťastná náhoda alebo zdravotné komplikácie, no najnovšie stopy ukazujú, že smrť mladej študentky môže mať niekto na svedomí. Prípad tak kriminalisti vyšetrujú ako násilný trestný čin. Zrejme ako vraždu. Na internát sa podľa našich informácií v stredu polícia vrátila a podľa všetkého zadržala podozrivého.

Zadržaným je zrejme spolužiak ukrajinskej študentky, údajne ten, ktorý nahlásil, že našiel jej nehybné telo. Podľa portálu noviny.sk ju zadusil vankúšom. K činu sa podľa všetkého aj priznal. Motív zatiaľ známy nie je.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti