Ďalší koaličný poslanec z OĽaNO zvažuje, že Sulíka nepodrží

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Ďalší koaličný poslanec zvažuje, že zahlasuje za odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka. K Györgymu Gyimesimu (OĽaNO) sa chce pridať aj jeho stranícky kolega Milan Kuriak. Pre TV Markíza povedal, že Sulíkovi nedôveruje.

„Rozmýšľal som nad tým a zatiaľ som v situácii, že by som asi podporil jeho odvolanie. Ešte o tom budeme rokovať na klube a uvidím, aké argumenty zavážia,“ povedal Kuriak. Premiér Eduard Heger vyzval koaličných poslancov, aby za odvolanie ministra hospodárstva nehlasovali, inak porušia koaličnú zmluvu. Premiér síce nekonkretizoval, čo by im za to hrozilo, ale v minulosti už boli viacerí poslanci napomenutí „žltou kartou“ a niektorí už aj vylúčení z klubu OĽaNO. 

Kuriak reagoval, že tieto Hegerove slová nezachytil, ale myslí si, že každý poslanec by sa mal rozhodovať slobodne. „Ja si myslím, že mala by byť v tomto zachovaná možnosť, že každý by sa mal vyjadriť a postaviť sa k tomu, ako to cíti. Myslím si, že sme mu už veľakrát prepáčili a boli sme veľmi tolerantní za tie dva roky. Pán minister nemá moju dôveru, ťažko sa pracuje s takým partnerom,“ dodal Kuriak.

Ministra hospodárstva Sulíka chce odvolávať opozičný Smer. Tvrdia, že Sulík nedohodol výhodné podmienky pre Slovensko po schválení embarga na ruskú ropu. Okrem Gyimesiho a Kuriaka sa zatiaľ žiaden koaličný poslanec nevyjadril, že Sulíka nepodrží.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti