Motív vraždy ukrajinskej študentky ostáva nejasný. Špekuluje sa o dvoch príčinách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Priznal sa, že ju zaškrtil. Polícia obvinila z vraždy ukrajinskej študentky jej spolužiaka Volodymyra. Mŕtve telo 21-ročnej Márie na izbe ležalo takmer deň. Obvinený mladík si medzitým vyrábal alibi. Páchateľ sa v piatok na miesto činu vrátil. V bratislavskom internáte polícia urobila rekonštrukciu prípadu.

Podľa aktuálnych informácií prokurátor už podal návrh na väzbu pre obavy z úteku obvineného, sudca by mal o nej rozhodnúť v nedeľu.

V sprievode ozbrojených kukláčov na vysokoškolský internát Mladá Garda v Bratislave priviezli v piatok 21-ročného Volodymyra. Vrátil sa na miesto, kde jeho rukami minulý týždeň zrejme vyhasol život študentky technickej univerzity z Ukrajiny. „Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie mal obvinený 2. júna chytiť poškodenú za krk a začať ju škrtiť," uviedol hovorca polície Michal Szeiff.

Volodymyr bol práve tým, kto minulý piatok ohlásil, že v izbe našiel Máriino nehybné telo. Vraj sa ju snažil celý deň kontaktovať, ale nebrala mu telefón. Teraz je jasné, že týmto len zastieral svoj čin. Svoju spolužiačku totiž údajne zavraždil už deň predtým. Jej mŕtve telo ležalo v internátnej izbe takmer 22 hodín.

Mladíkovi z Ukrajiny hrozí až 20 rokov za mrežami. Polícia najprv pracovala s verziou, že za úmrtím môžu byť zdravotné problémy. Volodymyr však túto stredu prišiel sám na políciu a ku všetkému sa priznal. Prípad tak prevzala kriminálka.

Okolnosti a motív tohto brutálneho činu zostáva nejasný. Špekuluje sa o hádke i psychických problémoch obvineného.

Jeho zvláštne správanie potvrdil aj novinár Eduard z portálu refresher.sk, ktorý sa s Volodymyrom stretol už v pondelok počas tvorby reportáže o záhadnom úmrtí študentky. Muža dokonca odviezol do nemocnice na vyšetrenie. Po ceste novinárovi opísal aj svoj vzťah k zavraždenej Márii. Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.