Zomrel najznámejší sériový vrah na Slovensku. Ondrejovi Rigovi údajne zlyhalo srdce

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V trenčianskej väznici zomrel v utorok (14. júna) najväčší sériový vrah na Slovensku Ondrej Rigo (†66). Odpykával si doživotný trest za vraždu 8 žien a maloletého chlapca. Jedna zo žien, na ktoré zaútočil, prežila.

Ondrej Rigo sa narodil 17. decembra v roku 1955 v Modre. Už v 14 rokoch sa ocitol v prevýchovnom nápravnom zariadení a neskôr aj so svojimi súrodencami putoval do sirotinca.

Preslávil sa ako sériový vrah a nekrofil. V rokoch 1990 až 1992 sa zameriaval  prevažne na staršie a osamelé ženy v Bratislave, Mníchove a Amsterdame.

V roku 2018 požiadal odsúdený po odpykaní si 25 rokov o podmienečné prepustenie. Súd mu ale nevyhovel. Vlani sa objavili informácie o jeho podlomenom zdraví. Mal veľké zdravotné problémy so srdcom a trpel aj na Alzheimerovú chorobu. Za múrmi väzenia údajne zomrel na zlyhanie srdca. Rigové ostatky teraz majú previezť na spopolnenie. 

„Mesto Trenčín dnes vydalo úmrtný list a útvar sociálnych vecí. Nakoľko sa rodina a známy neprihlásili na zabezpečenie pohrebu, tak útvar soc. vecí v zmysle zákona o pohrebníctve zabezpečí sociálny pohreb," uviedol Patrik Čech, vedúci útvaru sociálnych vecí mesta Trenčín 

Brutálny vrah 

Ondrej Rigo sa do histórie zapísal aj ako najbrutálnejší slovenský vrah. Trúfal si hlavne na spiace obete. Do bytov vnikal pootvoreným oknom a ženy surovo zabíjal najmä údermi do hlavy. S ich mŕtvolami následne súložil. Z miesta činu si väčšinou vždy vzal nejaké cennosti.

Svoje obete vraždil vždy podobným spôsobom. Napriek tomu, že polícia mala nezvratné dôkazy aj vzorky DNA, Rigo sa nikdy nepriznal.

Na začiatku 90. rokov kvôli Rigovi Bratislavčanky spali pri nočnej lampe a zatvárali si na noc okná. Poslednú vraždu spáchal Rigo v marci 1992. V pavlači na Obchodnej ulici. Vtedy mu už polícia bola na stope. Pár hodín po vražde ho zadržali.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.