Slováci v policajnej ankete poriadne perlia. Pozrite si tie najlepšie hlášky

Polícia spustila anketu, v ktorej vyzýva ľudí, aby vymysleli názov ďalšej dopravnej akcie. Pod príslušným príspevkom na Facebooku pribúdajú komentáre nepretržite, od začiatku výzvy z utorka (14.6.) večera sa ich nazbieralo okolo tisíc. Nájdu sa medzi nimi seriózne nápady, no nechýbajú ani tie úsmevné.

Napríklad jeden z komentujúcich navrhuje, aby sa akcia volala „Slimáčik“, nech vodiči vedia, že pomaly ďalej zájdu. Ďalší si myslí, že výstižné by bolo pomenovať akciu „Špekulant“ či „Spojovateľ“ alebo „Ústredňa“, ktorá odkazuje na používanie mobilov za volantom.

Svoj nápad napísal aj Erik. „Šlofík - bude obdobie bez akýchkoľvek kontrol a pokút,“ napísal. Objavili sa aj komentáre, ktoré hovoria sami za seba, napríklad meno známeho pretekára Fittipaldiho. Iní polícii radia názvy ako „Chyť a pusť“, „Prst v nose“, alebo „Zľava“ a v tom prípade dať pokuty všetkým za polovičnú sumu.

Anketa však nemá byť iba pre zábavu. Polícia zbrojí pre zhoršujúcu sa situáciu na cestách. Aj takto by si ľudia mali mnohé veci uvedomiť. Za najčastejšiu pliagu za volantom označili alkohol a k tomu smerujú aj ich názvy akcie.

Na nápady sme sa pýtali aj s našou kamerou. Zazneli napríklad „Opitý Izodor“ či „Ruka hore“. Zuzana to na Facebooku zhrnula názvom „Na zdravie“. „Akcia zameraná na meranie zvyškového alkoholu, rovnako tak mysliac na ZDRAVIE ľudí, ktoré je práve mnohokrát zničené alkoholom za volantom,“ napísala.

Viac sa o akcii dozviete z reportáže vyššie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti