Čudné praktiky učiteľa na videu: Študentke ponúkal za pomoc absolvovanie skúšky

Docent na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity ponúkol jednej zo študentiek prvého ročníka, že si nemusí splniť povinnosti a skúškou prejde. Takéto metódy učiteľa sú podľa vedenia Univerzity hrubým porušením na akademickej pôde.  

Desať minútové online video medzi docentom a študentkou katedry pedagogických štúdii sme dostali do redakcie. Študentka pomáha  učiteľovi s mailovou agendou. Za to jej to chcel uľahčiť. 

„Neposielajte mi projekt čo som napísal, nemusíte ho robiť. Ste moja asistentka, máte v tomto úľavu a neučte sa na skúšku,“ povedal učiteľ na videu študentku. 

Učiteľ študentku tiež poprosil, aby o tom  nikomu nehovorila a učenie vypustila z hlavy.  Navrhol jej, že ak chce, môže prísť formálne na skúšku, ale stačí, ak odovzdá prázdny papier.

S nahrávkou sme išli za vedením. Prišiel aj učiteľ študentky. 

„Mňa tá nahrávka veľmi prekvapila a dosť šokovala. Absolútne sa nestotožňujem, aby sme tolerovali takéto správanie a určite ho nebudeme tolerovať,“ povedal dekan fakulty. Za hrubé porušenie pracovnej disciplíny to považuje aj rektor Trnavskej univerzity.

Učiteľ Pavol Rusnák priznal chybu a povedal, že ho to mrzí. Tvrdí, že študentka napokon písomnú skúšku absolvovala. Podľa rektora existujú  pochybnosti o objektivite hodnotenia.

Vedenie preverí, či študentka test skutočne písala a či bola spravodlivo ohodnotená. Učiteľa čaká disciplinárny trest. Aký, to univerzita spresní v najbližších dňoch.

„Človek robí chyby a myslím si, že dostať šancu by mohol každý. Ja si tu chybu uvedomujem a preto verím, že nájdeme ďalšiu teda možnosť akejkoľvek spolupráce,“ povedal Rusnák.

Reportáž si môžete pozrieť vo videu hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti