Martina Kvietika prepustili z väzby skôr. V piatok vypovedal v kauze Dobytkár

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Finančníka Martina Kvietika prepustili z väzby. Senát Najvyššieho súdu (NS) SR minulý týždeň rozhodol, že sa tak má stať v nedeľu (19.6.), no nakoniec k tomu došlo skôr, presnejšie vo štvrtok (16.6.).

Finančník sa vo väzbe nachádzal od mája 2021 pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s reštitučnými a nájomnými konaniami SPF. Dôvodom bola obava z pokračovania v trestnej činnosti vo vzťahu k orgánom verejnej moci.

Predtým bol väzobne stíhaný aj pre kauzu Dobytkár, konkrétne od júla 2020 do marca 2021.

On sám sa k prepusteniu vyjadrovať nechcel, no jeho obhajca uviedol, že vo väzbe bol jeho klient mučený a zrejme to na ňom zanechalo následky.

V piatok (17.6.) pritom na banskobystrickom pracovisku ŠTS pokračuje súd v kauze Dobytkár, na ktorom vypovedal aj Kvietik.

Uviedol, že trvá na svojej nevine a odmieta obžalobu voči svojej osobe. Pri výpovedi si pomáhal čítaním poznámok. Tvrdí, že s nikým sa nespolčoval, podľa neho tvrdenia v obžalobe sú v rozpore, nesedia časovo, sú v rozpore s logikou. Z korupcie ho údajne usvedčujú iba kajúcnici, ktorí predtým menili výpovede. Na otázky nechcel odpovedať.

Obžaloba v kauze má 257 strán, podaná bola na osem fyzických a päť právnických osôb. Týka sa prevažne korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA).

Správu budeme aktualizovať.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza dobytkár

Dôležité udalosti