Leto v znamení prác na cestách: Pozrite si, kde všade musíte rátať s obmedzeniami (mapa)

Ilustračná foto
Zdroj: TASR

Tak ako každé leto, aj tento rok čakajú motoristov na slovenských cestách výraznejšie obmedzenia. Dôvodom sú opravy ciest na území celého Slovenska. Prinášame vám prehľad najdôležitejších úsekov, na ktorých vykonávajú alebo budú vykonávať zmeny.

Opravované úseky diaľnic, rýchlostných ciest a ciest I. triedy si môžete detailne pozrieť v interaktívnej mape. Niektoré z nich začali počas tohto roka skôr a potrvajú aj počas leta. Iné sú naplánované iba na teplé mesiace.  Vo väčšine prípadov ale platí, že nepôjde o úplné uzávierky ciest, ale vo väčšine prípadov bude premávka vedená v zúženom či jednom jazdnom pruhu.

Niektoré z opráv sa skončia v polovici prázdnin. Koncom júla avizujú napríklad dokončenie prác v Považskej Bystrici, Banskej Bystrici či v obci Dolné Kočkovce na ťahu z Beluše do Púchova a obci Nedožery-Brezany medzi Prievidzou a Žilinou.

Ďalšie opravy potrvajú až do konca leta. Do konca augusta s nimi musia vodiči rátať na ceste z Brna do Prievidze v úseku Veľké Bierovce – Mníchova Lehota-juh alebo na ceste z Brna do Trenčína v úseku Liešna – odb. Horná Súča. Podobne celé leto treba rátať aj s obmedzením medzi Zvolenom a Lučencom v úseku Vígľaš - Dolná Strehová.

Po obchádzke budú až do konca leta jazdiť vodiči medzi Košicami a Michalovcami v úseku Horovce - Trhovište.

V lete budú opravy vykonávať aj na diaľniciach, napríklad na D2 v smere z Bratislavy do Brna, v úseku Bratislava-Polianky – Stupava. Všetky opravy a obmedzenia, vrátane dátumov, priebežne zverejňuje na stránke Národnej diaľničná spoločnosť. Aktuálne upozorňujú najmä na úpravy viacerých diaľničných mostov. 

  • Komplexné opravy mostov: R1 Banská Bystrica, R1 Hronská Breznica, D2 Lamač, Dvorníky (KE), Drietoma (TN)
  • Výmena zvodidiel na mostoch: D1 Važec, D1 Hybe, D1 Liptovská Mara
  • Mostné závery: R1 Veľké Zálužie, D1 Fričovce, D1 nad Košickou (BA), D1 Horná Streda, D1 Liptovská Mara, D1 Mengusovce, D1 Považská Bystrica, R3 Trstená

Rozpis letných prác nájdete v tabuľke nižšie

Letné práce na hlavných ťahoch
Letné práce na hlavných ťahoch Zdroj: Slovenská správa ciest

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti