Výstrahy SHMÚ: Tieto okresy budú v nedeľu sužovať horúčavy, v pondelok to bude ešte horšie

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/enjoy photo

V niektorých okresoch na juhu, západe a východe Slovenska môžu teploty v nedeľu (19. 6.) dosiahnuť až 33 stupňov Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe, ktorý vydal výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami.

Výstrahy na nedeľu.
Výstrahy na nedeľu. Zdroj: SHMÚ

​Výstraha pred vysokými teplotami platí pre niektoré okresy v Bratislavskom, Banskobystrickom, Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. V týchto okresoch sa podľa meteorológov ojedinele očakáva dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

Súvisiaci obsah

​"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," uviedli meteorológovia. SHMÚ dodal, že výstrahy pred vysokými teplotami platia od 13.00 do 19.00 h.

Ešte teplejšie môže byť podľa meteorológov v pondelok (20. 6.), keď môže teplomer ukazovať až do 34 stupňov Celzia. Výstrahy pred vysokými teplotami platia v celom Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji a v niektorých okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického a Prešovského kraja v čase od 13.00 do 18.00 h.

Výstrahy na pondelok.
Výstrahy na pondelok. Zdroj: SHMÚ

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti